Piątek, 18 października 2019     Kontrast:

Transmisja sesji Rady Gminy

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

Opracowanie Biala Ksiega szczepien1

Biała Księga Szczepień

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny informuje o terminach składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego na 2019 rok oraz o stawce zwrotu podatku akcyzowego.

W 2019 roku stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wyniesie 1,00 zł na litr oleju.
Limit zwrotu podatku w 2019 r. wynosić będzie:
100,00 zł x ilość ha użytków rolnych
30,00 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

W 2019 roku producenci rolni będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) w dwóch terminach, tj.:
od 1 lutego 2019 r. do 1 kwietnia 2019 r. - wraz z fakturami VAT lub ich kopiami dokumentującymi zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.,
od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. - wraz z fakturami VAT lub ich kopiami dokumentującymi zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:
1 kwietnia - 31 maja 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 - 31 października 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
gotówką w kasie urzędu gminy, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego, instrukcja obliczania średniej liczby bydła dla producentów bydła oraz inne dokumenty dostępne są w zakładce Referat Podatkowy.