Wtorek, 23 stycznia 2018     Kontrast:

W czwartek - 22 października 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie obył się XII Przegląd Piosenki Ludowej i Biesiadnej Domów Pomocy Społecznej. W tegorocznej edycji udział wzięło 14 placówek reprezentujących Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy z terenu czterech powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego i włodawskiego oraz zaproszona młodzież szkolna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kaniem.
Reprezentanci poszczególnych jednostek wykonywali na scenie dwie piosenki o tematyce folklorystycznej lub biesiadnej. Poziom artystyczny jak i walory estetyczne prezentowane przez wykonawców był bardzo wysoki, co jak podkreślili zaproszeni goście - dobrze świadczy o pracy jaką wykonują pracownicy i terapeuci zatrudnieni w jednostkach.
Opinię tę zgodnie potwierdzili Pani Maria Patra - Przewodnicząca Rady Powiatu Chełmskiego, Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmie, Pan Waldemar Domański - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie, oraz Pan Zdzisław Krupa - Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny.
Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami, które zostały zakupione ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie. XII Przegląd Piosenki Ludowej i Biesiadnej zakończył się zabawą taneczną. Organizatorami corocznego październikowego spotkania z piosenką ludową i biesiadną są Dom Pomocy społecznej w Kaniem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie.

Przegląd Piosenki Ludowej i Bies - galeria zdjęć Przegląd Piosenki Ludowej i Bies - galeria zdjęć Przegląd Piosenki Ludowej i Bies - galeria zdjęć Przegląd Piosenki Ludowej i Bies - galeria zdjęć