Poniedziałek, 22 października 2018     Kontrast:

tablica informacyjna tablica informacyjna

W październiku 2016 r. zakończono przebudowę drogi Nr 112776 L Kanie – Stacja – Liszno Kolonia (Koziniec) na odcinku o długości 3400 m. Projekt ten współfinansowany został ze środków unijnych w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020”.

Zakres wykonanych prac objął następujące elementy:

• Roboty przygotowawcze;

• roboty ziemne;

• budowę przepustów;

• podbudowę;

• przebudowę nawierzchni;

• zjazdy;

• oznakowania;

• roboty wykończeniowe;

• budowę chodnika wraz ze zjazdami.

Przebudowany odcinek drogi łączy drogę powiatową Nr 1811L Borowica – Chojno Nowe z droga gminną Nr 104600L relacji Leszczanka – Wólka Kańska.

Inwestycja ta znacząco wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców miejscowości. Dzięki przebudowie istniejącej drogi mieszkańcy miejscowości Liszno Kolonia będą mieli skrócony dojazd do pobliskiej Stacji PKP znajdującej się w miejscowości Kanie – Stacja. Przebudowany odcinek drogi skróci także mieszkańcom dojazd do szkoły, kościoła, ośrodka zdrowia, biblioteki publicznej, świetlicy wiejskiej w miejscowości Liszno.

Wykonawcą zadania była firma Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Włodawa Sp. z o o. z siedzibą w Strupinie Dużym.

Całkowity koszt operacji wyniósł 2 126 082, 62 zł.

Kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014 – 2020 wyniosła 1 352 826, 00 zł.

1 1 2 2