Wtorek, 23 stycznia 2018     Kontrast:

Dnia 14.07.2017 r. zakończono realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi w miejscowości Liszno gm. Rejowiec Fabryczny” zrealizowaną w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Zakres prac obejmował :

• roboty przygotowawcze;

• roboty ziemne;

• zjazdy indywidualne;

• poszerzenie drogi;

• przebudowa drogi tłuczniowej;

• roboty wykończeniowe

• inwentaryzacja powykonawcza,

• projekt organizacji ruchu.

Operacja miała na celu przede wszystkim skrócenie i ułatwienie mieszkańcom miejscowości Toruń i Liszno dojazdu do centrum miejscowości Liszno gdzie mieści się: szkoła podstawowa, biblioteka gminna, kościół, apteka, ośrodek zdrowia, świetlica wiejska.

Roboty budowlane zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Włodawa Sp. z o.o z siedzibą w Strupinie Dużym.

Całkowity koszt operacji wyniósł 158 258, 28 zł., w tym dotacja ze środków unijnych dla zadania zrealizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wyniosła 100 699, 00 zł.