Poniedziałek, 22 października 2018     Kontrast:

W dniu 07.09.2017 r. zakończono przebudowę drogi gminnej Nr 104603L w miejscowości Józefin. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudowa wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Zakres zrealizowanych prac obejmował przebudowę istniejącego odcinka drogi na długości 1538 m.

Zakres wykonanych prac objął następujące elementy:

• roboty przygotowawcze;

• roboty ziemne;

• zjazdy indywidualne;

• zjazdy publiczne;

• poszerzenie drogi;

• przebudowa drogi asfaltowej;

• ulepszone pobocza kruszywem;

• przebudowa przepustów, roboty wykończeniowe;

• inwentaryzacja powykonawcza;

• stała organizacja ruchu.

Operacja miała na celu przede wszystkim skrócenie dojazdu o 700 m do Szkoły Podstawowej w Krasnem mieszkańcom miejscowości Józefin. Roboty zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Zamość ul. Peowiaków 7.

Całkowity koszt operacji wyniósł 648 040,51 zł w tym dotacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyniosła 412 348, 00 zł.