Środa, 27 stycznia 2021     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec 

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

Konkurs Przyjazna wieś Konkurs Przyjazna wieśW poniedziałek 29 października 2012r. w Końskowoli odbyło się podsumowanie konkursu "Przyjazna wieś", na etapie regionalnym na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zlokalizowanej na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Tegoroczna edycja konkursu została rozstrzygnięta w trzech kategoriach:
- technicznej;
- społecznej;
- ekologicznej.
Do konkursu .Przyjazna Wieś. zostało zgłoszonych 30 projektów. Po wstępnej ocenie zgłoszonych projektów do dalszej weryfikacji zostało zakwalifikowanych 15 projektów:
- 7 projektów z infrastruktury technicznej;
- 4 projekty z infrastruktury społecznej;
- 4 projekty z infrastruktury ekologicznej.
Z pośród 15 projektów Komisja Konkursowa wybrała po 3 najlepsze projekty z każdej kategorii, przyznając odpowiednio I, II oraz III miejsce. Gmina Rejowiec Fabryczny zajęła II miejsce w zakresie infrastruktury ekologicznej na projekt p.n. "Budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w miejscowości Pawłów". Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków została współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z działania 321. Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej. W wyniku realizacji projektu została wybudowana sieć kanalizacyjna o długości 14 379m, oczyszczalnia ścieków modułowo biologiczna o wydajności 45m./d oraz trzy przepompownie.
Budżet projektu: 4 543 649,97 zł, w tym kwota dofinansowania 2 426 322 zł.
Podziękowania i nagrodę odebrał osobiście Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny pan Zdzisław Krupa na uroczystej gali podsumowującej konkurs.

1