Czwartek, 26 kwietnia 2018     Kontrast:

Rok 2014

logo prow

W dniu 17 czerwca 2014r. Gmina Rejowiec Fabryczny złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 zadania pn. Modernizacja i doposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Józefin.

Projekt wpisuje się w politykę Lokalnej Grupy Działania Promenada S12 i jest zgodny z celami Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD:

Cel ogólny: Poprawa jakości życia mieszkańców LGD PROMENADA S12

Cel szczegółowy: Rozwój infrastruktury społecznej na obszarze LGD. Rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na obszarze LGD oraz promocji aktywnego wypoczynku i kultury fizycznej.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Józefina oraz całej gminy, a także do rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na obszarze miejscowości. Działanie będzie sprzyjać aktywności społecznej oraz promocji aktywnego wypoczynku i kultury fizycznej.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do osiągniecia wskaźników: rezultatu: ilość osób korzystających z wyremontowanych, doposażonych pomieszczeń, szacuje się iż z pomieszczeń skorzysta min. 90 os oraz 150 osób uczestniczących w wydarzeniach sportowo- rekreacyjnych.

Świetlica będzie dostępna całorocznie dla mieszkańców wsi .

W dniu   29.10.2014    Gmina    Rejowiec   Fabryczny   podpisała     umowę o przyznanie pomocy

z Samorządem Województwa Lubelskiego nr 02587-6930-UM0344580/14

Kwota dofinansowania wynosi 22 139,56 zł