Piątek, 5 czerwca 2020     Kontrast:

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

Osoby planujące wymianę pokryć dachowych z eternitu mogą otrzymać dotacje na pokrycie kosztów związanych z demontażem, odbiorem (załadunkiem, transportem, rozładunkiem) i unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest (eternit) ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW.

Do wypełnionego wniosku należy załączyć:

1) Kserokopia zgłoszenia robót dotyczących wymiany pokrycia dachowego z płyt azbestowo-cementowych na inny rodzaj pokrycia bez zmiany konstrukcji dachu złożonego do starostwa powiatowego lub pozwolenia na rozbiórkę lub przebudowę dachu (zmianę konstrukcji więźby dachowej) ze starostwa powiatowego wraz z kopią mapy do celów opiniodawczych z oznaczeniem budynków będących przedmiotem wniosku (nie dotyczy przypadku odbioru wyrobów już zdemontowanych).

2) Kserokopia oświadczenia wykonawcy demontażu zgodnie z § 8 ust. 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. Nr 71, poz. 649 z późn. zm.) (nie dotyczy przypadku demontażu pokryć dachowych i/lub odbioru wyrobów zdemontowanych przed 6.05.2004 r.)

Kompletne wnioski o przyznanie dotacji można składać w Urzędzie Gminy w Rejowcu Fabrycznym, pokój nr 7.
Telefon kontaktowy: 82 5664 545.

Druki wniosku do pobrania w Urzędzie Gminy Rejowiec Fabryczny lub poniżej.

• Druk wniosku
     • Oświadczenie wykonawcy - wzór