Środa, 26 czerwca 2019     Kontrast:

Transmisja sesji Rady Gminy

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę sierpnia - w bieżącym roku to 4 sierpnia- zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków folkloru i tradycji ludowej do Pawłowa aby wziąć udział w XVIII Jarmarku Pawłowskim - "Ginące Zawody". Charakter imprezy nawiązuje do staropolskich jarmarków, na których można było zakupić wykonywane ręcznie ówczesne przedmioty i narzędzia codziennego użytku. Naszym zamiarem jest, aby te coraz rzadziej spotykane i wykonywane zawody nie znikły z mapy kultury i tradycji Ziemi Lubelskiej. Dlatego też co roku na naszej imprezie gościmy około 200 twórców ludowych, reprezentujących najprzeróżniejsze zawody. Swoje wyroby oferują między innymi przedstawiciele garncarstwa, bednarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa, dekupażu, rzeźby i wielu innych zawodów. Specjalnie dla uczestników Jarmarku twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów. Można osobiście usiąść za kołem garncarskim, stanąć za kowadłem kowalskim , czy innym urządzeniem, które niegdyś służyło jako warsztat pracy dla wielu osób oraz popróbować własnych sił przy wykonywaniu dzieł rękodzielniczych. Jak w każdym roku zachęcamy szczególnie dzieci do skorzystania z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w zagrodzie edukacyjnej. Tam będą przygotowane dla nich zajęcia z garncarstwa ( toczenie na kole garncarskim, zdobienie wyrobów garncarskich )

Dla uczestników organizowane są liczne konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami.Przewidziane konkursy:

• XIX Konkurs Garncarski

• Na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu

• Konkurs kulinarny – „ Tradycyjne Smaki Gminy Rejowiec Fabryczny „

• Konkursy dla publiczności

Nierozłącznym elementem Jarmarku Pawłowskiego–Ginące Zawody jest towarzysząca na każdym kroku muzyka ludowa. Występy kapel i zespołów folklorystycznych na scenie jak również w wśród kupujących dodatkowo nadają niepowtarzalnego uroku naszej imprezy.

Na tegorocznym Jarmarku wystąpi wyjątkowy i niespotykany do tej pory zespół prosto z Karpackich gór „ Słowiany’’, który oprócz folkowo-rockowej muzyki słowiańskiej przygotuje tradycyjne potrawy barszcz ukraiński i szaszłyk gruziński.

W roku bieżącym imprezę uświetni występ Zespołu „Leszcze z Maćkiem Miecznikowskim „.

Godzinowy program tegorocznego Jarmarku Pawłowskiego- Ginące Zawody będzie zamieszczony na stronach internetowych i mediach społecznościowych organizatorów oraz lokalnej prasie na około 14 dni przez terminem imprezy.

Do pobrania:

* Karta zgłoszenia na jarmark dla twórców ludowych.

* Regulamin Imprezy

* Plan Pawłowa

* Regulamin konkursu „Tradycyjne Smaki Gminy Rejowiec Fabryczny " .

* Regulamin konkursu na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.

* Karta zgłoszenia - konkurs kulinarny.

* Karta zgłoszenia - konkurs na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.

* Regulamin Konkursu Garncarskiego